Alp Aksoy, 2024’te Champions of the Future Serisi’nde üçüncü yarışına çıkacak!

Dünyanın en eski karting yarışlarından Industrie Kupası’nda podyuma çıkan ilk ve tek Türk pilot olma ünvanına sahip Alp Aksoy, 2024 sezonunda yarışmaya başladığı Champions of the Future Serisi’nde üçüncü yarışına Slovakya’da çıkacak. Genç pilot, serideki ilk yarışına Mart’ta İspanya’nın Valensiya şehrinde çıktı. Alp Aksoy, Champions of the Future Serisi’nde Parolin Racing Kart takımıyla OK kategorisinde yarışıyor.

Milli sporcu Alp Aksoy, profesyonel yarış kariyerine 5 yaşında adım attı. Avrupa ve dünya karting şampiyonalarında aynı anda mücadele eden ilk ve tek Türk pilot olan sürücü, yarışlarında kısa sürede podyumlara çıkmayı başardı. Aksoy, Türkiye Karting Şampiyonası, Türkiye Berat Türker Kış Kupası, CEE Avrupa Şampiyonası, WSK Super Master Series, FIA Karting Dünya Şampiyonası gibi birçok seride başarılar elde etti.

Sıradaki durak Slovakya!

Champions of the Future Serisi, genç pilotların gelecekte en iyi sürücüler arasına girmesi için önemli bir adım olarak görülüyor. İspanya ve Fransa’daki yarışlarında istikrarlı şekilde yükselişini sürdüren genç sürücünün üçüncü yarışı, Slovakya’daki Slovakia Karting Center’da gerçekleşecek. 30 Mayıs – 2 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek Champions of the Future Serisi, Motorsport TV üzerinden canlı yayınlanacak.

Bir sonraki yarış 17 Temmuz’da İsveç’te

oplamda 5 ülkede düzenlenen serinin bir sonraki etabı, 17 Temmuz’da İsveç’te Kristianstad şehrindeki Astum Ring pistinde yapılacak. Son yarış ise İngiltere’de Grantham şehrindeki PF International Karting Pisti’nde, 5-8 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek.

20-23 Haziran’da FIA Avrupa Şampiyonası’na çıkacak

Alp Aksoy, Champions of the Future serisi devam erken, 20-23 Haziran tarihleri arasında yine Slovakia Karting Center’da gerçekleşecek FIA Avrupa Şampiyonası’nda yarışacak.

ALP AKSOY HAKKINDA

2019 yılında 9 yaşındayken milli sporcu ünvanını alan Alp Aksoy, Türkiye’yi yurtdışında temsil eden en genç sporcu oldu. 5 yaşında karting sporuyla tanışan pilot, Birleşik Arap Emirlikleri’nde Bambino kategorisinde yarışmaya başlayıp birçok podyum ve birincilik kazandı. 6 yaşında, Türkiye Karting Şampiyonası Mini 60 kategorisinde yarışmaya başladı. 7 yaşında Türkiye Berat Türker Kış Kupası’ndaki tüm yarışları kazanarak en genç kış kupası kazanan Türk sporcu oldu. CEE Avrupa Şampiyonası’nda 5 yarışa katıldı ve Avusturya ayağında 3 yarışı üst üste kazanarak en genç yarış kazanan pilot unvanını elde etti. 2023 yılında 108 pilotun mücadele ettiği WSK Super Master Series Lonato yarışını kazandı ve 2023 Industrie Kupası’nda 2. oldu. Alp Aksoy, 2024 yılı itibarıyla geleceğin şampiyonlarını yetiştiren Champions of the Future serisinde Parolin Racing Kart takımının fabrika pilotu olarak pistlere çıkıyor. Aksoy bu yıl Türkiye’yi FIA Dünya ve Avrupa Şampiyonası’nda temsil edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir